Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Sinop ilinin Erfelek içesine bağlı Tatlıca köyü yakınlarında bulunan sıra şelalelerdir. Tatlıca’da toplamda 28 ayrı şelale bulunmaktadır. 20 sene önce Erfelek Barajı’nın yol yapım çalışmaları sayesinde ulaşım sorununun ortadan kalkması sonucu keşfedilen bir vadide yer alırlar. Erfelek’e yaklaşık olarak 10, Sinop’a ise 45 kilometre uzaklıktadır. Şelalenin çevresinde dinlenme alanları vardır ve burada kamp yapma olanağı mevcuttur. Doğa karşısında piknik yapabilir, eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Karasu Deresi üzerindedir. Bu bölge tırmanma yapılabilir. Şelale kenarında bulunan oyukları kullanarak bu doğa sporunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bazı şelalelerin tepesindeki dönüş yolu, doğada yürüyüş amacıyla kullanılabilir. Bu yol üzerinde çay bahçeleri bulunmaktadır. Şelalelerin en tepesinde de kafe hizmeti verilmektedir. Kamp alanında restoran, hediyelik eşya dükkanları, tuvalet, piknik alanı, market bulunmaktadır.

Suyun ve bitkilerin birleşimiyle oluşan manzara oldukça etkileyicidir. Bu sebeptendir ki her geçen yıl ziyaretçi sayısı artmaktadır.
 

Editör Yorumu

Sinop'a gidildiyse ve zamanınız varsa , mutlaka görülmesi gerekli bir şelaleler zinciri ve tabiat parkı.

Telefon

(0368) 629 11 11

Açılış & Kapanış

09:00 - 19:00

Giriş Ücreti(TAM)

Bilinmiyor veya ücretsiz.

Giriş Ücreti(ÖĞRENCİ)

Bilinmiyor veya ücretsiz.

Değerlendirme

0

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız.