Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Türkiye'nin en büyük ili olan İstanbul ile en zengin ikinci ili olan Kocaeli’ne eşit uzaklıkta ve ortalama bir saatlik sürede ulaşılabilecek, havası temiz ve yeşili bol bir ilçe olan Darıca’da yer almaktadır. Hayvanat bahçesi ve botanik parkımız, 80 dönüm alan üzerinde, hayvan ve bitkilerin iç içe yaşadığı bir doğal yaşam görüntüsü içindedir. Bu sayede gelen her ziyaretçi doğada görebilmesi zor olan hayvan ve bitkileri bir arada görme şansına sahiptir.

Parkımızda, 3600’ü aşkın nüfusa sahip 286 tür hayvan, 8000’i aşkın sayıyla 600 tür de bitki yaşamını devam ettirmektedir. 

Ana görevimiz doğa ve çevrenin korunması üzerine çalışmaktır. Bu çerçevede, özellikle nesli tükenme tehlikesinde olan hayvan ve bitki türleri için, uygun şartları sağlayarak çoğalmalarına destek olmak, artan nüfusu diğer hayvanat bahçeleri ve botanik bahçelerle bedelsiz paylaşmaktır. Özellikle Anadolu’nun nesli tükenme tehlikesi altına girmiş hayvan ve bitki türlerinin korunması ve çoğaltılmasını amaçlıyoruz.
 

Editör Yorumu

Oldukça bakımlı bir hayvanat bahçesi olmakla birlikte hayvan çeşitliliği de oldukça fazla. Yeşillikler içinde hayvan sesleri ve doğanın kokusuyla birlikte oldukça güzel bir mekan.

Telefon

(0262) 653 66 66

Açılış & Kapanış

09:30 - 16:30

Giriş Ücreti(TAM)

32 ₺

Giriş Ücreti(ÖĞRENCİ)

25 ₺

Değerlendirme

0

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız.