Gedikpaşa Hamamı Gedik Ahmet Paşa Tarafından 1475 Tarihinde Osmanlı döneminin en ünlü mimarlarından Mimar Hayrettin'e yaptırılmıştır.Hamam bay ve bayanlar kısmından oluşan çifte hamamdır.Gedikpaşa Hamamı İstanbuldaki Osmanlı Mimarisinin önemli eserlerindendir.Şehir merkezinde bulunup Kapalı çarşıya 250m. Uzaklıktadır.

Gedikpaşa Hamamı her gün 06:00 ile 24:00 arası kadın ve erkek müşterilerine aynı zamanda farklı mekanlarda hizmet vermektedir.Hamam girişinde bulunan kasa bölümünde ödeme yapıldıktan sonra hamamın meydan bölümündeki soyunma kabinine geçilir.Bu kısımda üzerinizi çıkarıp eşyalarınızı kabine kilitledikten sonra peştamal adı verilen hamam havlusunu zerinize aldıktan sonra hamamın sıcaklık (Yıkanma) bölümüne geçilir.Yıkanma bölümünün merkezinde göbek taşı (üzerine yatırılan mermer platform) göbek taşının çevresinde yıkanmak için kurnalar ve göbek taşının karşısında sağlıklı bir şekilde terleyip rahatlamak için sauna bulunmaktadır.Havuz keyfi yaşamak isteyenler için bölgedeki havuzlu tek Türk hamamıdır.Kese ve masaj servisimiz için saunada sonra sizi yıkayacak olan keseci yanınıza gelerek göbek taşında size kese ve masaj yapmaktadır.Kese ve masajdan sonra istediğiniz gibi yıkanıp havuza girerek hamamın keyfini çıkarabilirsiniz veya sonradan çay ve meşrubat keyfi yapabilirsiniz.Hamamdan çıkışta görevli size havlularla kuruluyacaktır.
 

Editör Yorumu

İstanbul’a gelipte Gedik Paşa Hamamına uğramadan gitmeyin. Sağlıklı koşullarda temiz tesisiyle güler yüzlü personeliyle güzel bir hamam.

Telefon

(0212) 517 89 56 - (0212) 518 60 33

Açılış & Kapanış

09:00 - 23:30

Giriş Ücreti(TAM)

Bilinmiyor veya ücretsiz.

Giriş Ücreti(ÖĞRENCİ)

Bilinmiyor veya ücretsiz.

Değerlendirme

0

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız.